Ламінована ДСП, технологія виробництва.

Всім відома приказка: «тільки у нас меблі роблять з тирси, а паркани з чистого дерева». Хоча насправді питання про те що краще — дерево або плити типу МДФ і ДСП можна віднести до розряду «відповідь відповідає ситуації». Якщо ви зробите паркан з ДСП, то під впливом дощів і сонця ваш паркан розсиплеться купою тирси вже через півроку. А якщо ви вирішите зробити меблі і виберіть в якості матеріалу деревину, то звичайно, це буде непогана меблі. Але по-перше: щоб обробити деревину належним чином, потрібні певні навички і чимало часу; по-друге: завжди є ризик що дошки поведе або вони тріснуть; і по-третє: вага виробу буде досить високим. Крім того такі меблі може кусатися за вартістю.

ДСП ламінjване

Все ці мінуси відсутні у ДСП https://artkone.com.ua/plitnye-materialy/dsp/dsp-laminirovannoe/ , точніше ламінованого ДСП (ті ж тирса, тільки покриті декоративною плівкою імітує текстуру дерева або інших матеріалів (наприклад мармуру)). Плівка, якою покривають ДСП для декорування називається меламіну. По суті — це папір, але просочена меламіном — речовиною яке практично не розчиняється ні у воді, ні в більшості розчинників. Це робить папір дуже міцною, а ламіноване ДСП стійким до подряпин, ударів і високих температур. Звичайно все це в побутовому використанні — удару молотком або відкритого вогню меламіну покриття не витримає. Якщо ж ламінування піддається вологостійка ДСП, то виходить універсальний матеріал, який можна застосовувати для меблів ванних кімнат і кухонь.

Якщо запитати у дилетанта як облицьовують ДСП плівкою, то він, швидше за все, відповість щось на зразок — «Приклеюють …». Але цей процес набагато більш технологічні і цікавіше. Для ламінування ДСП використовують гарячий прес. Грубо кажучи, це дві сталеві плити, розташовані горизонтально один над одним. Верхня закріплена стаціонарно, і по ній за допомогою насоса циркулює розпечене масло. Знизу до цієї плити кріпиться матриця з особливого сплаву. На матрицю нанесено рельєфний малюнок, який і видавлює на ламінаті ту саму текстуру «апельсинова кірка», «текстура дерева» і т. П. Між плитою і матрицею прокладений, так званий «килим» — сплетений з дроту з термостійкої ізоляцією матеріал. Він служить для рівномірної передачі тепла від плити до матриці. Нижня плита лежить на порушених декількох масляних циліндрів і покрита гладким матеріалом щоб уникнути появи подряпин на ламінаті. Листи ДСП подаються по рейках з роликами на нижню плиту. Зверху на лист ДСП лягає лист меламіну текстурированной паперу, просоченої смолою. Потім насоси нагнітають в циліндри під нижньою плитою масло, і плита піднімаючись притискає ДСП з листом меламіну плівки до розігрітій матриці верхньої плити. Прес розвиває тиск в кілька тонн, а матриця розігріта до температури близько 50-55 ° С. Під впливом температури смола, якою просякнута плівка, розплавляється і частково вбирається в поверхню ДСП. Тиск закріплює результат і, крім того, матриця видавлює на поверхні ЛДСП рельєфний малюнок.

  Как правильно выбрать мебель для дома офиса или квартиры

ДСП з плівкою стискаються пресом всього кілька секунд, після чого нижня плита опускається і процедура, зазвичай, повторюється тепер уже з іншого боку ДСП. У виробничих масштабах стопка ДСП в кілька десятків листів подається по одному на прес, ламінується з одного боку і складається в нову стопку вже по іншу сторону преса. Потім листи по одному перевертаються, подаються на прес для ламінування зі зворотного боку, і вже готовий ламінат складується туди, де ще недавно лежали аркуші звичайного шліфованого ДСП.

Ламінована ДСП, технологія виробництва. обновлено: Март 3, 2018 автором: Misha Volkov

Добавить комментарий

Войти : 
МультиВход